Vianočné trhy v Štrbe

História Vianočných trhov

 

V roku 2011 sme v Štrbe, na ul M.Jánošku otvorili prevádzku Art Café. Navštevovalo nás tam veľa mladých a veselých ľudí, proste perfektné zloženie ľudí.

 

Nadišiel mesiac december…. Večer sa u nás ľudia stretávali s tým, že idú na vianočné trhy, niektorí tam, iní hentam… Zhodou okolností, tam boli dve kočky zo Štrby a tie nadhodili tému, prečo niesú trhy v Štrbe. O dva týždne sme si teda pred Art Café vystrojili toto milé podujatie. Bolo malé a skromné 🙂 ale bolo milé, veľmi milé… Prišli predajcovia z rôznych kútov Slovenska, na pultoch boli vystavené syry, medovina, rôzne vianočné dekorácie, imelo, hrnčeky, hračky a zo stánku voňala grilovaná klobáska. Chalani z miestnej skupiny Bread&Wine zaspievali, deti z DFS Štrbianček zatancovali a ľudia boli spokojní a radi, že Vianočnú atmosféru si mohli užiť priamo v našej dedinke v Štrbe.

 

O rok neskôr sme trhy začali plánovať o čosi skôr. Vďaka sponzorom a obci Štrba sa nám podarilo obohatiť program. Navštívila nás divadelná mládež zo Šuňavy s predstavením Rysavá Jalovica. Poviem vám – bola to poriadna sranda. Opäť toto podujatie podporili aj deti z DFS Štrbianček a rovnako aj chlapci z Bread&Wine.  A do tanca nám prišli zahrať dievčatá Druhé Ja zo Šuňavy. Novinkou na tomto ročníku boli aj snežné sochy, o ktorých sa do teraz rozpráva. Podujatie bolo úspešné aj z hľadiska návštevnosti aj z hľadiska predajnosti. 

 

Keďže v roku 2013 sme zatvorili prevádzku, trhy sa pod našou záštitou už nekonali. V máji 2016 sme opäť otvorili prevádzku v nových priestoroch a s ňou prišli opäť aj nové nápady na vianočné trhy. Narozdiel od predošlých rokov, sa trhy presunuli na všestrnanné námestie pri budove Obecného úradu v Štrbe. Zároveň s Obcou Štrba sme sa rozhodli spojiť Vianočné trhy s krásnou vianočnou slávnosťou a to Otváranie dverí Vianoc podtatranských, ktoré sa konajú každoročne poslednú adventnú nedeľu. Toto podujatie bude oslavovať tento rok 27. výročie.

 

Takže veľké pódium, veľké námestie, viac priestoru pre návštevníkov a rovnako aj pre predajcov. Veríme, že posledný víkend pred Vianocami si zaškrtnete do diára s poznamkou Vianočné trhy v Štrbe a prídete nás navštíviť. Ak doma po večeroch štrikujete alebo vyrábate rôzne dekorácie s vianočným motívom, určite sa príďte prezentovať. 

 

Srdečne Vás teda pozývame posledný víkend pred Vianocami do Štrby!
Nech aj v Štrbe zaznie atmosféra Vianoc!

 

 

Budeme sa tešiť 🙂 

 

 

 

VIANOČNÉ TRHY fotogaléria

Vianočné trhy 2011 foto

Vianočné trhy 2012 foto

Vianočné trhy 2016 FOTO

Vianočné trhy 2017 FOTO

Predajcovia

V prípade záujmu sa zúčastniť na Vianočných trhoch v Štrbe ako predajca, prosím stiahnite prihlášku a organizačné pokyny. Po vyplnení prihlášky zašlite emailom na info@artcafestrba.sk alebo poštou na adresu Art café, s.r.o, Hlavná 181/60, 059 38 Štrba.

Predajcov prosíme o rešpektovanie pravidiel a najmä o dohotnutý predávaný sortiment. Vianočné trhy v Štrbe sú podujatím s menším počtom stánkov, preto nie je prípustné mať rovnaký sortiment.

Účinkujúci

Ak máte svoju skupinu, viete spievať, hrať, recitovať, tancovať a pod. a chcete prísť sa predviesť  na naše vianočné pódium určite nás kontaktujte:

emailom na info@artcafestrba.sk
telefonicky na +421 910 515 548